انجام ویراستاری سمینار

انجام ویراستاری سمینار بخشی از پروسه انجام سمینار دانشجویی به شمار می آید. برای اینکه اعتبار علمی سمینار افزایش یافته و ایرادات موجود در آن حل شود، لازم است که متن سمینار از جنبه های مختلف ویراستاری شود. معمولاً افرادی که به طور شخصی اقدام به نگارش سمینار کرده اند، با مشکلات زیادی اعم از نقص های نگارش، محتوایی، تطبیقی و … مواجه می شوند. پیشنهاد ما به این دسته از دانشجویان عزیز، برون سپاری انجام ویراستاری سمینار است. همیار سمینار به یک تیم ویراستاری مجرب مجهز شده و قادر است ویراستاری سمینارهای شما را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهد. برای مشاوره رایگان، دریافت نمونه کارها و یا ثبت سفارش انجام ویراستاری سمینار ارشد و دکتری، همین حالا با ما تماس بگیرید.

برای انجام ویراستاری سمینار خود به کمک نیاز دارید؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

اهمیت انجام ویراستاری سمینار ارشد و دکتری

معمولاً افراد عادی و دانشجویان با سطح سواد معمولی، در نگارش یک متن علمی و تخصصی ضعیف عمل می کنند. به همین خاطر است که در متن علمی و تخصصی آنان انواع مختلف ایرادات نگارشی و محتوایی دیده می شود. بخشی از این ایرادات از سوی دانشجو اصلاح می شود. اما بخش اعظمی از آن به جهت کم بودن مهارت دانشجو در ویراستاری سمینار، به فراموشی سپرده می شود. اما متاسفانه این دسته از ایرادات از نگاه تیزبین اساتید دور نمی ماند. پیداست که وجود غلط های نگارشی و یا ایرادات محتوایی، تاثیر بسیار مخرب بر پیکر سمینار شما می گذارد. این ایرادات بار علمی سمینار را نیز کاهش داده و احتمال کسب نمره عالی را نیز کاهش می دهد.

در صورتی که تصمیم دارید تا با یکسان سازی موضوع سمینار و پایان نامه خود از متن سمینار در متن پایان نامه نیز استفاده کنید، لازم است برای ویراستاری دقیق سمینار خود وقت و زمان زیادی بگذارید. چرا که نمی توانید یک متن معمولی و ویراستاری نشده را وارد پیکره اصلی پایان نامه خود کنید. به همین خاطر است که توصیه می کنیم برای افزایش بار علمی سمینار خود ویراستاری فنی و محتوایی آن را در اولویت قرار دهید. برای دانشجویانی که فرصت و یا مهارت کافی برای انجام ویرایش در متن سمینار ندارند، برون سپاری آن به دفاتر معتبر و افراد متخصص توصیه می شود. ما در همیار سمینار به جهت داشتن سال ها سابقه در خصوص ویراستاری سمینار، آمادگی پذیرش ویراستاری و ویرایش کلی سمینار شما را داریم.

انجام ویراستاری سمینار در همیار سمینار
انجام ویراستاری سمینار

نحوه انجام ویراستاری سمینار دکتری و ارشد در همیار سمینار

ویراستاران همیار سمینار از جمله مجرب ترین ویراستاران در سطح کشور هستند که بر تمامی اصول ویراستاری اعم از فنی، محتوایی، ساختاری مسلط هستند. می توان امیدوار بود تسلط بالای این افراد در ویراستاری سمینار، متن شما را از جهات مختلف ارزیابی و پالایش کند. شما می توانید با تکیه بر دانش گسترده این افراد، به یکباره خیال خود را از بابت ویراستاری دقیق محتوا راحت کنید. احتمالاً شما نیز برای برون سپاری ویرایش سمینار خود دچار تردید شده اید. چرا که نمی دانید همیار سمینار از چه روش هایی برای ویراستاری دقیق محتوا استفاده می کند. برای حل این مسئله شما را با تکنیک های مختلف ویراستاری در دپارتمان تخصصی همیار سمینار آشنا می کنیم. متخصصین ما در انجام ویراستاری سمینار دانشجویی از تکنیک های زیر استفاده می کنند.

ویرایش فنی متن سمینار

مهم ترین گام در ویراستاری سمینار به اصلاح غلط های املائی، کنترل نحوه پاراگراف بندی، عدد نویسی، فرمول نویسی، نحوه استفاده از نقل قول، جدول، نمودار و همچنین تنظیم رسم الخط سمینار اختصاص می یابد. همچنین ویراستاران همیار سمینار به تنظیم فونت سمینار، اندازه و کنترل سر صفحه ها نیز می پردازند.

ویراستاری زبانی ساختاری

برای ویراستاری سمینار ارشد به طور دقیق، از تکنیک های ویرایش زبانی به منظور یک دست ساختن زبان نوشتار، اصلاح دستور زبان و جمله بندی ها و همچنین ابهام زدایی و ساده سازی متن استفاده می شود. در این مرحله از کار ویراستاران همیار سمینار تمام تلاش خود را برای ساده سازی جملات و کاهش طول جمله های طولانی به کار می گیرند.

ویراستاری محتوایی متن سمینار

از آنجایی که تغییر در محتوای سمینار، به کالبد اصلی و مفهوم آن آسیب می زند، متخصصین همیار سمینار تنها به حذف جملات تکراری و یا برخی مطالب غیر ضروری می پردازند. اما نگران نباشید. پیش از حذف بخش های غیر ضروری و زیاده گویی های غیر متعارف، این مسئله به اطلاع شما خواهد رسید. در صورتی که مایل به حذف و انجام ویرایش محتوایی نباشید، همیار سمینار از حذف و یا اضافه کردن مطالب پرهیز خواهد کرد.

انجام ویراستاری سمینار ارشد و دکتری
ویراستاری سمینار ارشد و دکتری

ویرایش ترجمه ای برای سمینارهای ترجمه شده

در صورتی که در متن سمینار از ترجمه منابع خارجی استفاده کرده باشید، می توانید ویرایش تطبیقی آن را به متخصصین همیار سمینار بسپارید. ویراستاران همیار سمینار متن ترجمه شده را با رفرنس اصلی آن مقایسه کرده و تلاش می کنند تا متن سمینار را با نمونه اصلی آن تطبیق دهند.

ویراستاری تالیفی

علاوه بر این ها متخصصین همیار سمینار قادرند تا رفرنس ها و ارجاع های داخل متن سمینار را بررسی کرده و اعتبار هر رفرنس را به طور مجزا بسنجند. همانطور که میدانید استفاده از رفرنس های غیر مرتبط و یا غیر علمی، از ارزش سمینار شما کم می کند. این مشکل زمانی به وجود می آید که نگارش سمینار خود را به افراد دیگر که مهارت کافی در خصوص رفرنس دهی ندارند، بسپارید. با ویراستاری تألیفی می توانید متن سمینار را از وجود این منابع غیر مرتبط پاکسازی کنید. سپس از آن برای سایر مقاله های علمی و پژوهشی استفاده کنید.

ویرایش انتقادی و تصحیحی در سمینارهای برون سپاری شده

ویراستاران همیار سمینار قادرند با تکنیک های مختلف کپی بودن متن سمینار را تشخیص داده و با انجام بازبینی بر روی فهرست سمینار اعتبار متن را بسنجند. این شکل از ویراستاری برای دانشجویانی که نگارش سمینار خود را به افراد دیگر سپرده اند، ضروری به نظر می رسد.

مزایای انتخاب همیار سمینار برای انجام ویراستاری سمینار

احتمالاً متوجه شده اید که تعداد مختلفی از شرکت ها، اقدام به ویرایش در محتوای سمینار می کنند. آنچه که همیار سمینار را از سایر شرکت های ارائه دهنده خدمات ویراستاری متمایز می کند، نکات و موارد زیر است:

  • انجام ویراستاری با کیفیت بالا و نگاهی تیزبین
  • رعایت تمام نکات ویراستاری اعم از فنی، محتوایی، زبانی، تالیفی و …
  • ارائه خدمات ویراستاری سمینار در کوتاه ترین زمان ممکن
  • استفاده از یک تیم مجرب، حرفه ای، دلسوز و صبور برای انجام ویراستاری سمینار
  • پایین بودن تعرفه انجام ویراستاری سمینار دانشجویی در مقایسه با سایر شرکت ها

هزینه انجام ویراستاری سمینار دانشجویی در همیار سمینار

تا به اینجا با نحوه انجام ویراستاری سمینار ارشد و مزایای انتخاب همیار سمینار آشنا شدید. اما احتمالاً هنوز هم ذهن شما درگیر هزینه های مربوط به ویراستاری سمینار است. ما برای رفع دغدغه دانشجویان، قیمت انجام ویراستاری سمینار را به حداقل ممکن رسانده ایم. پس دیگر نگران تأمین هزینه ها نباشید. اساساً قیمت نهایی ویرایش سمینار از پارامترهای زیر تاثیر می پذیرد.

  • نوع ویراستاری سمینار
  • سطح ویراستاری سمینار اعم از جزئی، متوسط و کلی
  • میزان اشکالات موجود در آن
  • حجم سمینار
  • مدت زمان انجام ویراستاری سمینار دکتری

نتیجه گیری

انجام ویراستاری سمینار برای افرادی که دانش کافی در خصوص نحوه ویراستاری در سمینارهای علمی ندارند، بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. توصیه می کنیم برای ذخیره وقت و انرژی، پروسه ویراستاری را به افراد متخصص بسپارید تا بتوانید یک سمینار کاملاً علمی و حرفه ای ارائه دهید. با ویراستاری دقیق سمینار خود می توانید بار علمی آن را افزایش داده و زمینه را برای استفاده از متن سمینار در سایر مقالات علمی و پژوهشی هموار کنید. همیار سمینار در طول مسیر ویراستاری متن سمینار همراه شما خواهد بود تا طعم موفقیت را در ارائه این واحد درسی بچشید.

انجام ویراستاری سمینار خود را در همیار سمینار ثبت کنید

پاسخ به سوالات رایج

انجام ویراستاری سمینار چه ضرورتی دارد؟

برای اینکه بار علمی سمینار خود را افزایش داده و احتمال دریافت یک نمره عالی را افزایش دهید، لازم است تا به ویراستاری متن سمینار اهمیت دهید.

همیار سمینار چه خدماتی در خصوص انجام ویراستاری سمینار ارشد ارائه می دهد؟

همیار سمینار قادر است متن سمینار ارشد شما را از جنبه های مختلف مانند محتوایی، فنی، زبانی، تألیفی، تطبیقی و انتقادی مورد ویرایش قرار دهد.

هزینه انجام ویراستاری سمینار دکتری چقدر است؟

هزینه نهایی مطابق با نحوه انجام ویراستاری، تکنیک مورد نظر، مهلت زمان انجام ویرایش و همچنین حجم سمینار شما دارد. بنابراین نمی توان یک تعرفه ثابت اعلام نمود.

سایر خدمات همیار سمینار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *